Adana

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Portekiz Vizesi Adana

Tel.: +90 (322) 970 0174

E-mail: help@eagvs.com

Portekiz Vize İşlemleri Adana

Adana ve Adana çevresindeki illerde ikamet ediyorsanız Portekiz Schengen vizesi başvurularınızı Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Adana’da Portekiz Konsoloğuna akredite başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bu nedenle işlemler, biyometrik veri beyanlarının yapılabildiği Ankara ve İstanbul’dan tamamlanabilmektedir. Portekiz vizesi başvuru sahiplerinin randevu gününde başvuru merkezinde şahsen bulunarak parmak izi işlemini tamamlaması gerekmektedir. Başvuru sahibi son 3 yıl içerisinde Schengen vizesi almışsa ve vize üzerinde “VIS” ibaresi yer alıyorsa, parmak izi işlemin muafiyeti söz konusu olabilir. Bu durumda başvuru sahibi Türkiye’nin neresinde ikamet ederse etsin, bulunduğu ilden evraklarını Euroasia İstanbul merkez ofisine göndermesi halinde işlemlerini tamamlayabilmektedir. Portekiz’e kısa süreli seyahat planlayanlar, Ankara Portekiz Büyükelçiliğine şahsen başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir.

Başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz takdirde, biyometrik veri beyanınız için randevu tarihi ve saati alarak onayınıza sunmaktayız. İstanbul’dan işleme alınan başvurularda, Schengen birimi operasyon yetkilimiz randevu gününde, işlemlerinizin aksamadan tamamlanabilmesi için size eşlik edecektir. 25.09.2014 tarihinden sonra aldığınız Schengen vizesi varsa ve üzerinde “VIS” ibaresi yer alıyorsa parmak izi muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Bu durumda vize başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmadan, evraklarınızı kargo ile İstanbul merke ofisimize göndererek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Vize başvurularınızdan önce, sizlere faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamızda yer alan bilgileri incelemenizi tavsiye ederiz.  Aile ziyareti ve ticari (iş gezisi, fuara, konferansa katılma, proje geliştirme…) amaçlı seyahatlerinizde Portekiz’deki tüzel veya gerçek kişiden davetiye belgesi temin edilmesi zorunludur. Aile ziyareti ve ticari vize başvurularında temin edilecek davetiye formatı farklıdır. Mail ortamında iletilen davetiyeler kabul edilmektedir, belgenin aslını ibraz etme zorunluluğu yoktur. Ancak davetiyenizin yönergelere uygun olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Portekiz’den temin ettiğiniz davetiyenizi başvurunuzdan önce formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için yetkilimize iletebilirsiniz. Davetiyenizin formata uygunluğu teyit edildikten sonra diğer belgelerinizi İstanbul merkez ofisimize kargo ile iletebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Adana’dan Portekiz Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) İletişim numaralarımıza bağlanarak seyahat nedenine, tarihlerine ve sayısına bağlı olarak değişen 2018 yılına ait Portekiz vize ücreti bilgisini ve şahsi kriterlerinize göre hazırlanmış, güncel evrak listesini talep edin.

2) Portekiz Schengen vizesi için gerekli evraklar, evrak açıklamalarını dikkate alarak, eksiksiz hazırlayın. Ticari ve aile ziyareti vizesi başvurularınızda davetiyenizin formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Evraklarınızı vize servisimize kargo ile iletin. Yetkililerimiz evraklarınızın kontrolünü sağlayarak, sizi bilgilendireceklerdir.

4) Schengen yetkilimizin size ileteceği randevu saati öncesinde Adana’nın bağlı olduğu başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. 25.09.2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa, başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizin tamamını sizin adınıza yürütmekteyiz. Lütfen işlemlerinize başlamadan önce parmak izi (biyometrik veri) muafiyet durumunuzu sorgulatın.

5) İşlemleriniz neticelendiğinde, pasaportunuzu teslim alarak, belirtmiş olduğunuz iş veya ev adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Portekiz Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Portekiz Schengen vizelerinin sonuçlanma süreleri ortalama olarak 7-10 çalışma günüdür. Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşların başvuru sonuçlanma süreleri minimum 15 iş günüdür. Schengen vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden 15 gün önce tamamlamanız gerekmektedir.

Portekiz Konsolosluğu tarafından belirlenen formata göre hazırlanmayan ve eksik evrak bulunan başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz ve turistik, ticari, ziyaret vizesi kategorileri altında bulunan evrak açıklamalarını göz önüne alarak hazırlamanız gerekmektedir. İstanbul ve Ankara dışından yapılan başvurularda kargoda geçen süreden dolayı 2-3 gün gecikme yaşanabilmektedir. Bu nedenle Adana’dan  başvuru planı olanların seyahat tarihlerinden 20 gün önce vize başvuru taleplerini destek hattımıza bağlanarak veya e-mail adresimiz üzerinden iletmelerini rica ederiz.    

Güncel bilgi ve randevu talebiniz için help@eagvs.com adresimize e-mail atabilirsiniz.

Telefon/Faks

+90 (322) 970 0174
Bizi Arayın