Bodrum

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Portekiz Vizesi Bodrum

Tel.: +90 (252) 970 01 44

E-mail: help@eagvs.com

Portekiz Vize İşlemleri Bodrum

Portekiz Schengen vizesine Bodrum’dan başvuruda bulunmak için “Portekiz Turist Vizesi”, “Portekiz Ticari Vizesi”, “Portekiz Aile Ziyaret Vizesi”  başlıklarının altında yer alan evrakları, açıklamaları dikkate alarak hazırladıktan sonra İstanbul merkez ofisimize kargo ile ulaştırmanız halinde başvurunuzu tamamlamaktayız. Portekiz Schengen Antlaşması’na taraf ülkelerden olduğu için vize başvuru sahiplerine Schengen güvenlik prosedürleri uygulanmaktadır. Bu uygulamaya göre vize başvuru sahiplerinin biyometrik veri beyanları Schengen Vize Bilgi sistemine kaydedilmektedir. Başvuru sahibi vize başvuru randevu gününde parmak izi vermelidir. Bodrum’dan gerçekleştirilecek Portekiz Schengen vize başvurularında biyometrik veri beyanı için başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezinde hazır bulunması gerekmektedir. Bodrum’a en yakın vize başvuru merkezi bilgisini Schengen yetkilimiz sizinle paylaşacaktır.

Dilerseniz kargo ile evraklarınızın iletebilirsiniz. Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ederseniz edin evraklarınızı kargo ile göndermeniz halinde randevunuzu almakta ve işlem takibinizi yapmaktayız. 25.09.2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizesi aldıysanız, şahsen başvuru merkezinde bulunmanıza gerek kalmayabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen bölgesi yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Portekiz Schengen vizesi başvurularınızdan önce sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Portekiz’e yapacağınız aile ziyareti veya ticari amaçlı seyahatlerde davetiye temin etmeniz gerekmektedir. Portekiz vize işlemlerinde temin edilecek davetiye formatı hakkında detaylı bilgi Portekiz Ticari Vize, Portekiz Aile Ziyaret Vizesi sayfalarında yer almaktadır. Davetiye ve diğer evraklar hakkında detaylı bilgileri destek hattımıza bağlanarak da alabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Bodrum’dan Portekiz Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Yetkilimizden seyahat amacınıza ve seyahat sürenize bağlı olarak değişen Portekiz vize ücret bilgisini ve evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edin.

2) Portekiz vizesi için gerekli evrakları, açıklamaları gözeterek hazırlayın. Ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerinizde davetiyenizin formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Evraklarınızı ofisimize şahsen iletin veya kargo ile gönderin. Evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız, size en uygun randevu gününe biyometrik veri beyanınız için randevunuzu alacağız. (Son 3 yıl içinde alınmış, VIS ibareli Schenden vizeniz varsa biyometrik veri prosedüründen muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Lütfen işlemlerinize başlamadan önce yetkilimiz aracılığıyla muafiyet durumunuzu sorgulatın.)

4) Portekiz Schengen vize işlemlerinde biyometrik veri beyanı zorunlu prosüdürdür. Bu nedenle Schengen yetkilimizin size ileteceği randevu gün ve saatinde Bodrum/Muğla’nın bağlı olduğu başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir.

5) Vize başvurunuz sonuçlandığında, pasaportunuzu teslim alarak, belirtmiş olduğunuz ev veya iş adresinize iletmekteyiz.

Portekiz Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Portekiz Schengen vizesi sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür. Eksik evrak bulunan ve Portekiz diplomatik otoritelerinin yönergelerine uygun olarak hazırlanmamış başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz ve turistik, ticari ve aile ziyareti kategorileri altında bulunan evrak açıklamalarını gözeterek hazırlamanızı rica ederiz. İstanbul dışından yapılan başvurularda, kargoda geçen süreden dolayı 2-3 gün gecikme yaşanabilmektedir.

Güncel bilgi ve randevu talebiniz için help@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

Telefon/Faks

+90 (252) 970 0144
Bizi Arayın