Portekiz Vize Başvuru Formu

  • Anasayfa
  • Portekiz Vize Başvuru Formu

 

Portekiz vizesi başvurusu ve randevu talebiniz için lütfen help@eagvs.com adresimize mail atınız. Talebiniz halinde vize başvuru formunun doldurulması hususunda gerekli desteği sağlamaktayız. Vize başvuru formu Portekiz’e 90 gün veya daha az süreli seyahat edecekler için geçerlidir. Turistik, ticari ve aile ziyareti kategorilerinden Schengen vizesi bilgileri ve doküman listesini ülke başlıkları altında görüntüleyebilirsiniz. Belgelerinizi lütfen özel durumunuza göre hazırlayınız. Mesleksel bilgilerinize göre başvuru formuna girilecek bilgiler değişiklik gösterecektir. Başvuru formuna girdiğiniz bilgilerle ibraz ettiğiniz diğer evraklarda yer alan bilgiler tutarlı olmalıdır. Schengen vize başvuru formu diplomatik prosedürde kullanılan resmi bir belgedir. Vize başvuru formunu seyahat amacınıza uygun bir şekilde, eksiksiz olarak doldurmalısınız. Schengen vize başvuru formunda beyan edilen yanlış bilgiler suç unsuru sayılmaktadır. 

Portekiz Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur ?

Schengen vize başvurularında ibrazı zorunlu form ve dilekçe örneklerini doldurmadan önce ülkeye gerçekleştireceğiniz ziyaret sebebinizi net bir şekilde ifade etmeniz gerektmektedir. Form ve dilekçelerde seyahat tarih aralıklarını beyan ederken, başvuru sahibi ülkeye geri dönüşünü belirtilen tarihte gerçekleştirileceğinin teminatı vermiş sayılır. Bu nedenden dolayı vize başvurusu sırasında form ve dilekçeler özenle üstünde durulması gereken konuların başında gelmektedir. Başvuru formunu doldurarak, imzalamanız halinde konsolosluk nezdinde vize sürenizin bitiminde ülkeyi terk edeceğinizin garantisini vermiş olursunuz. Başvuru formunun tamamı büyük harflerle, okunaklı ve İngilizce olarak doldurulmalıdır. İngilizce doldurma işlemi Portekiz Büyükelçiliğine beyan edilen vize başvuru formları için geçerlidir. Portekiz vize başvuru formu şahsen imzalanmış olmalıdır. Portekiz Büyükelçiliği ve Büyükelçiliğin İstanbul başvuruları için yetkilendirdiği Macaristan Konsolosluğunun belirlediği yönergelere göre form doldurma işlemi tamamlanmalıdır. 

Dikkat (!) Portekiz Büyükelçiliği yalnızca aşağıdaki formattaki vize başvuru formlarını kabul etmektedir. Portekiz Büyükelçiliğinin kabul ettiği form formatına sayfamızın devamından ulaşabilirsiniz. 

Portekiz vize başvuru formu, Portekiz Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Portekiz vize talebinde bulunan kişiler hakkında Portekiz diplomatik temsilciğinin bilgi edinebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Portekiz vize başvuru formu olmadan başvuru tamamlanamamaktadır. Portekiz vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler sunulması halinde vize başvurusu reddedilmektedir. Başvuru sahibi başvuru formunu seyahat planını ve amacına göre doldurmalıdır.

 Form, eksiksiz olarak, okunaklı bir şekilde, başvuru sahibi tarafından 37. Madde ve son sayfadaki imza bölümü imzalanmış olarak doldurulmalıdır. 17. maddeye ev adresi ve e-posta adresi mutlaka yazılmalıdır. Portekiz vize başvuru formunda belirtilen cep numarası başvuru sahibine ait olmalıdır.  Pasaport sahibi 18 yaşından küçük ise imza bölümleri anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.

Türkiye’den başvuru yapacak yabancı vatandaşlar başvuru formunda uyruklarını belirtmelidir. Vize başvuru formları Türkçe, İngilizce ve başvuru Macaristan Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirileceği için Macarca olarak indirilebilir.  Schengen vize başvuru formlarında tüm sorular eksiksiz olarak doldurulduktan sonra pasaport sahibi kaç girişli vize talep ettiğini gerekçesiyle birlikte belirtmelidir. Portekiz vize başvurularında kullanılacak olan pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmasına ve seyahat sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği bulunmasına dikkat edilmelidir, aksi durumlarda pasaport yenilenmelidir. Portekiz vizesinin işleneceği pasaportun en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır.Portekiz vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 15 gündür. Bu süre Portekiz Konsolosluğunun yoğun olduğu günlerde uzayabilmektedir. 

Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formları

Portekiz Büyükelçiliğinin kabul ettiği vize başvuru formu 

Türkçe vize başvuru formu için tıklayınız.

İngilizce vize başvuru formu için tıklayınız.

Portekiz vizesi/Macarca vize başvuru formu için tıklayınız. 

Yükleniyor...
Bizi Arayın