Tekirdağ

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Portekiz Vizesi Tekirdağ

Portekiz Vize İşlemleri Tekirdağ

Tekirdağ ve çevresinde ikamet ediyorsanız Portekiz Schengen vize başvurularınızı Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Tekirdağ’da Portekiz Konsolosluğuna akredite başvuru merkezi bulunmamaktadır. Portekiz, Schengen sahasına dâhil olan ülkelerden biri olduğu için biyometrik veri beyanı zorunlu prosedürdür. Vize başvuru sahiplerinin randevu gününde biyometrik verilerini ilgili merkeze şahsen gelerek beyan etmelerini gerekmektedir. 

Schengen vize başvuruları için zorunlu olan parmak izi işlemi İstanbul’dan gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı İstanbul merkez ofisimizden yürütmekteyiz. Portekiz Turist Vizesi, Portekiz Ticari Vize, Portekiz Aile Ziyaret Vizesi başlıklarının altında yer alan evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak İstanbul merkez ofisimize iletmeniz halinde işlemlerinizi başlatmakta ve randevunuzu almaktayız.

Tekirdağ’dan gerçekleştirilecek Schengen vize başvurularında, biyometrik veri beyanı için pasaport sahibinin İstanbul’dan veya Ankara’dan parmak izi vermesi gerekmektedir. İstanbul’dan işleme alınan başvurularda, Schengen departmanı operasyon yetkilimiz, işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanabilmesi için size eşlik edecektir.

Son 3 yıl içerisinde aldığınız Schengen vizesi varsa ve üzerinde “VIS” ibaresi yer alıyorsa parmak izi muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Bu durumda vize başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmayabilir. Parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Portekiz vizesi başvurularınızdan önce, sizlere faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamızda yer alan bilgileri incelemenizi tavsiye ederiz.  Aile ziyareti ve ticari amaçlı seyahatlerinizde Portekiz’den davetiye temin edilmesi zorunludur. Aile ziyareti ve ticari vize başvurularında temin edilecek davetiye formatı farklıdır. Mail ortamında iletilen davetiyeler kabul edilmektedir, belgenin aslını ibraz etme zorunluluğu yoktur. Ancak davetiyenizin yönergelere uygun olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Portekiz’den temin ettiğiniz davetiyenizi başvurunuzdan önce formata uygunluğunun kontrol edilebilmesi için yetkilimize iletebilirsiniz. Davetiyenizin formata uygunluğu onandıktan sonra diğer belgelerinizi ofisimize kargo ile iletebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Antalya’dan Portekiz Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Destek hattımız aracılığıyla seyahat amacınıza, planladığınız seyahat süresi ve sayısına bağlı olarak değişen 2018 yılına ait Portekiz vize ücreti bilgisini ve kişisel kriterlerinize göre hazırlanmış, güncel evrak listesini talep edin.

2) Portekiz vizesi için gerekli evrakları, evrak açıklamalarını dikkate alarak, eksiksiz hazırlayın. Ticari ve aile ziyareti vizesi başvurularınızda davetiyenizin formata uygunluğunun denetlenebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Evraklarınızı başvuru bölgenize en yakın ofisimize iletin. Schengen birimi yetkilimiz evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacak, size en uygun randevu günü ve saatini onayınıza sunacaktır.

4) Schengen yetkilimizin size ileteceği randevu saati öncesinde Antalya’nın bağlı olduğu başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizesi aldıysanız başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizin tamamını sizin adınıza tamamlamaktayız. Lütfen işlemlerinize başlamadan önce parmak izi (VIS) muafiyet durumunuzu sorgulatın.

5) İşlemleriniz sonuçlandığında, pasaportunuzu teslim alarak, belirttiğiniz adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Portekiz Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Portekiz vizelerinin sonuçlanma süreleri ortalama olarak 7-10 iş günüdür. Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşların başvuru sonuçlanma süreleri minimum 15 iş günüdür. Schengen vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden 15 gün önce tamamlamanız gerekmektedir.

Konsolosluk tarafından belirlenen formata göre hazırlanmayan ve eksik evrak bulunan başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz ve turistik, ticari, ziyaret vizesi kategorileri altında bulunan evrak açıklamalarını göz önüne alarak hazırlamanız gerekmektedir. İstanbul ve Ankara dışından yapılan başvurularda kargoda geçen süreden dolayı 2-3 gün gecikme yaşanabilmektedir. Bu nedenle Tekirdağ’dan Portekiz Schengen vizesi başvuru planı olanların seyahat tarihlerinden 20 gün önce vize başvuru taleplerini destek hattımıza bağlanarak veya e-mail ile iletmeleri gerekmektedir.    

Güncel bilgi ve randevu talebiniz için help@eagvs.com adresimize e-mail atabilirsiniz.

Telefon/Faks

+90 (282) 970 5097
Bizi Arayın