Antalya

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Portekiz Vizesi Antalya

Tel.: +90 (242) 970 0136

E-mail: help@eagvs.com

Portekiz Vize İşlemleri Antalya

Antalya ve çevresinde ikamet ediyorsanız Portekiz Schengen vize başvurularınızı Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Antalya’da Portekiz Konsolosluğuna akredite başvuru merkezi bulunmamaktadır.  Schengen vize başvuruları için zorunlu olan parmak izi işlemi İstanbul’dan gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle başvurularınızı İstanbul merkez ofisimizden yürütmekteyiz. Portekiz Turist Vizesi, Portekiz Ticari Vize, Portekiz Aile Ziyaret Vizesi başlıklarının altında yer alan evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak İstanbul merkez ofisimize iletmeniz halinde işlemlerinizi başlatmakta ve randevunuzu almaktayız.

Portekiz, Schengen Antlaşması’na taraf ülkelerden biridir. Bu nedenle biyometrik veri beyanı (parmak izi) zorunlu prosedürdür. Vize başvuru sahipleri randevu gününde biyometrik verilerini beyan etmelerini gerekmektedir. Antalya’dan gerçekleştirilecek Schengen vize başvurularında, biyometrik veri beyanı için pasaport sahibinin İstanbul’dan parmak izi vermesi gerekmektedir. İstanbul’dan işleme alınan başvurularda, Schengen departmanı operasyon yetkilimiz, işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanabilmesi için başvuru sahibine eşlik etmektedir. Son 3 yıl içinde aldığınız Schengen vizelerinizin üzerinde VIS ibaresi bulunuyorsa parmak izi (biyometrik veri) beyanı prosedüründen muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Bu durumda evraklarınızı kargo ile İstanbul merkez ofisimize iletmeniz yeterli olacak, şahsen İstanbul’da bulunmanıza ve parmak izi vermenize gerek kalmayacaktır. Son 3 yıl içinde alınmış, VIS ibareli Schengen vizeniz varsa parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Portekiz Schengen vizesi başvurularınızdan önce, sizlere faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamızda yer alan bilgileri dikkate almanızı tavsiye ederiz. Aile ziyareti ve ticari amaçlı seyahatlerinizde Portekiz’den davetiye temin edilmesi zorunludur. Aile ziyareti ve ticari vize başvurularında temin edilecek davetiye formatı farklıdır. Davetiyeler, davet sahibi tarafından mail ortamında iletilebilir, ancak yönergelere uygun olarak hazırlanmış olması gerekmektedir. Lütfen Portekiz’den temin ettiğiniz davetiyenizi ön kontrol amacıyla yetkilimize iletin. Davetiyenizin formata uygunluğu onandıktan sonra diğer belgelerinizi ofisimize kargo ile iletin. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

Antalya’dan Portekiz Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Schengen birimi yetkilimizden seyahat amacınıza, planladığınız seyahat süresi ve sayısına bağlı olarak değişen 2018 yılına ait Portekiz vize ücreti bilgisini ve güncel evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edin.

2) Portekiz vizesi için gerekli evrakları, evrak açıklamalarını dikkate alarak, eksiksiz hazırlayın. Ticari ve aile ziyareti vizesi başvurularınızda davetiyenizin formata uygunluğunun denetlenebilmesi için help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Evraklarınızı başvuru bölgenize en yakın ofisimize iletin. Schengen birimi yetkilimiz evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacak, size en uygun randevu günü ve saatini onayınıza sunacaktır.

4) Schengen yetkilimizin size ileteceği randevu gün ve saatinde Antalya’nın bağlı olduğu başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizesi aldıysanız başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizin tamamını sizin adınıza tamamlamaktayız. Lütfen işlemlerinize başlamadan önce parmak izi (VIS) muafiyet durumunuzu sorgulatın.

5) İşlemleriniz sonuçlandığında, pasaportunuzu teslim alarak, belirttiğiniz adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Portekiz Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Portekiz vizelerinin sonuçlanma süreleri ortalama olarak 7-10 iş günüdür. Türkiye’den başvuru yapan yabancı uyruklu vatandaşların başvuru sonuçlanma süreleri minimum 15 iş günüdür. Schengen vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden 15 gün önce tamamlamanız gerekmektedir.

Eksik evrak bulunan ve konsolosluk tarafından talep edilen formata uygun olmayan başvuru dosyaları işleme alınmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz ve turistik, ticari, ziyaret vizesi kategorileri altında bulunan evrak açıklamalarını göz önüne alarak hazırlamanız gerekmektedir. İstanbul ve Ankara dışından yapılan başvurularda evrakların kargo ile iletilmesinden dolayı 2-3 gün gecikme yaşanabilmektedir. Bu nedenle Antalya’dan Portekiz vizesine başvuracakların seyahat tarihlerinden 20 gün önce vize başvuru taleplerini Schengen birimimize iletmeleri gerekmektedir.    

Güncel bilgi ve randevu talebiniz için help@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

Telefon/Faks

+90 (242) 970 0136
Bizi Arayın