İzmir

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Portekiz Vizesi İzmir

Adres: Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 Kat:2 D:210 Amba İş Merkezi Konak/İZMİR

Tel.: +90 (232) 900 1066 

E-mail: help@eagvs.com

Portekiz Vize İşlemleri İzmir

İzmir’de Portekiz Büyükelçiliğine veya Macaristan Konsolosluğuna akredite başvuru merkezi bulunmamaktadır. Ancak işlemlerinizi İstanbul’dan tamamlayabilirsiniz. Portekiz vize işlemlerini İzmir’den tamamlamak için “Portekiz Schengen Vizesi” başlığı altında yer alan kategorileri incelemenizi tavsiye ederiz. Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını eksisiz olarak hazırlayarak, İstanbul merkez ofisimize kargo ile göndermeniz halinde aynı gün içinde işlemlerinizi başlatmakta ve randevunuzu almaktayız.

Portekiz, Schengen bölgesinde yer alan ülkelerden biridir. Bu nedenle biyometrik veri beyanı (parmak izi) zorunlu prosedürdür. Vize başvuru sahipleri randevu gününde biyometrik verilerini beyan etmelerini gerekmektedir.  

İzmir’den gerçekleştirilecek Schengen vize başvurularında biyometrik veri beyanı için başvuru sahibinin, konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinde hazır bulunması gerekmektedir. Yetkilimiz biyometri veri beyanı işlemini hangi başvuru merkezinde gerçekleştrmeniz gerektiği bilgisini sizinle paylaşacaktır. İstanbul’dan işleme alınan başvurularda, vize servisimiz operasyon yetkilisi başvuru sahibine eşlik etmektedir.

25 Eylül 2014 tarihinden sonra üzerinde VIS ibaresi bulunan Schengen vizeniz varsa parmak izi prosedüründen muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Bu durumda kargo ile İstanbul merkez ofisimize evraklarınızı göndermeniz yeterli olacaktır, başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmayacaktır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış Schengen vizeniz varsa parmak izi muafiyet durumunuzu Schengen yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Değerli yolcumuz, Portekiz vizesi başvurularınızdan önce sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Portekiz’e yapacağınız aile ziyareti veya ticari amaçlı seyahatlerde Portekiz’deki tüzel veya gerçek kişiden davetiye temin etmeniz gerekmektedir. Portekiz vize işlemlerinde temin edilecek davetiye formatı hakkında detaylı bilgiyi destek hattımıza bağlanarak da alabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, iyi yolculuklar dileriz.

İzmir'den Portekiz Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

1) Schengen departmanı yetkilimizden seyahat amacınıza ve seyahat sürenize bağlı olarak değişen Portekiz vize ücretini ve güncel evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edin.

2) Portekiz vizesi için gerekli evrakları, evrak açıklamalarını gözeterek hazırlayın. Ticari ve ziyaret amaçlı seyahatlerinizde davetiyenizin formata uygunluğunun denetlenebilmesi için önkontrol amaçlı help@eagvs.com mail adresimize gönderin.

3) Gerekli evraklarınızı ofisimize şahsen veya kargo ile iletin. Schengen depatman yetkilimiz evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacak ve size en uygun randevu gününe randevunuzu alacaktır.

4) Portekiz Schengen vizesi işlemlerinde biyometrik veri beyanı zorunlu prosüdürdür. Bu nedenle Schengen yetkilimizin size ileteceği randevu gün ve saatinde İzmir’in bağlı olduğu başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir (25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS ibareli Schengen vizesi aldıysanız başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın işlemlerinizin tamamını vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Lütfen işlemlerinize başlamadan önce parmak izi muafiyet durumunuzu sorgulatın.

5) Vize başvurunuz sonuçlandığında, pasaportunuzu teslim alarak, belirttiğiniz adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Portekiz Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce tamamlamanız gerekmektedir. Seyahat tarihine 15 günden az kalmış başvuru sahiplerinin başvuruları işleme alınmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları ortalama olarak 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların değerlendirme süreleri minimum 15 iş günüdür. İstanbul ve Ankara dışından yapılan başvurularda, evrakların kargo ile iletilmesinden kaynaklı olarak 2-3 gün gecikme yaşanabilmektedir.

Güncel bilgi ve randevu talebiniz için help@eagvs.com adresimize mail atabilirsiniz.

 

Adres

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 Kat:2 D:210 Amba İş Merkezi Konak/İZMİR

Telefon/Faks

+90 (232) 900 1066
Bizi Arayın